A. Le Coq’i ja Eestimaa Looduse Fondi poolt rajatud Aura Loodusrada sai suve lõpuks viimase lihvi ning on septembri algusest avatud kõigile loodushuvilistele. 2006. aasta sügisel ehitama hakatud Loodusraja eesmärgiks on pakkuda peredele, kooliõpilastele, õpetajatele ja loodushuvilistele uusi võimalusi sisukaks ja tervislikuks vaba aja veetmiseks ning Eestimaa mitmekülgse loodusega tutvumiseks.
Eestimaa Looduse Fondi tegevjuhi Jüri-Ott Salmi sõnul on Aura Loodusrada ideaalne paik sisukaks ajaveetmiseks nädalavahetuseti, tervisesportimiseks kui ka Eestimaa looduse põhjalikuks tundmaõppimiseks. „Loodusrada on üles ehitatud selliselt, et kõik rajal liikujad saavad teadmisi Eesti looduse paljudest valdkondadest nagu linnud, imetajad, putukad, samblikud, puud ning mereelustik,” kirjeldas Salm raja mitmekesisust. Salmi sõnul on Loodusrada koostatud eesti, vene ja inglise keeles, mis loob hea võimaluse ka turistidel ning muukeelsel elanikkonnal meie looduse mitmekesisusega tutvuda.
Loodusraja kavandaja ja teostaja MTÜ Studio Viridis Loodushariduse poolt peeti raja valmistamise juures silmas koolilastele hädavajaliku õues õppimise võimalusi. „Loodusraja kavandamisel lähtus Studio Viridis algkoolidele suunatud õppeprogrammist, mis teeb rajast ideaalse paiga koolis õpitule lisaks ka loodust praktiliselt tundma õppida ning õpikutes kirjeldatut oma silmaga näha ja käega katsuda,” lisas Salm.
A. Le Coq’i juht Tarmo Noop ütles, et Aura Loodusraja projekt sai alguse juba kaks aastat tagasi, mida on järjepidevalt edasi arendatud. „Mul on hea meel, et projekti valmimisega on Eesti saanud juurde ühe väärika kohalikku loodust tutvustava raja,” ütles Noop. Noop lisas, et Loodusraja finantseerimine on ettevõtte jaoks sotsiaalset vastutust kandev projekt, läbi mille soovitakse panustada Eestimaa loodusesse ning keskkonda.
Aura loodusrada tutvustab jalutajale 19 loodust puudutavat teemaderingi – sh. lindude rännet, metsades elutsevaid putukaid, puude eluringi, samblaid ja samblikke, linde, imetajaid, paljusid maastikke ja kooslusi ning mereelustikku. Rajale on üles seatud 13 vaatluspunkti, kuus stendi raja skeemiga ning 18 pisemat stendi puuliikide tundmaõppimiseks.
Kogu Loodusraja pikkus on ligi 6 kilomeetrit, mis kulgeb mööda klindipealselt, läbib laialehise parkmetsa ja mereranna ning lõppeb mõnusal piknikuplatsil, kus on võimalik sõprade või pere seltsis jalgu puhata. Rada on koostatud nii, et selle läbimist võib alustada tema suvalisest punktist ning matkata just nii pikalt, kui parajasti jaksu – teemad ei ole seotud kindla järjekorraga. Õpetajad saavad õuetundide läbiviimiseks valida väiksema arvu vaatluspunkte kartmata, et midagi olulist nägemata jääks ning järgmisel tunnil uute teemadega jätkata.
Tabasalu looduspargis asuv Aura Loodusrada paikneb Tallinnast 6 km kaugusel ning on mõeldud eeskätt Tallinna ja Harjumaa piirkonna elanikele ning koolide õpilastele, kuid rajale on oodatud ka kõik teised loodushuvilised.
Aura loodusraja tellija on SA Eestimaa Looduse Fond. Projekti finantseeris A. Le Coq, kes toetas loodusraja valmimist enam kui 200 000 krooniga. Loodusraja kavandas ja teostas MTÜ Studio Viridis Loodusharidus. Projekti valmimist on toetanud MTÜ Tabasalu Looduspark ja Harku Vallavalitsus.