Liis Lemsalu nakatab teisi hea tujuga

Kui Liis Lemsalu 2011. aastal Eesti teleekraanidele jõudis, oli ta tundmatu ilusa häälega tüdruk. Täna on tema nimi aga vaid vähestele võõras – ta on oodatud külaline telesaadetes, mängib kõrvalosasid populaarsetes teleseriaalides ning on mitmete usaldusväärsete brändide reklaaminäoks. Kõike seda teeb ta ääretult suure optimismiga, mis kiirgab temast ka väljapoole. Seda teavad kõik, kes temaga on kokku puutunud, sest Liisil on kummaline viis nakatada teisi inimesi – nagu talle endale meeldib öelda – hea tuju pisikuga.

Tegemist 21-aastase naise elus jätkub – algav suvi toob tiheda töögraafiku ning parasjagu on käsil ka uus plaat, millega ta soovib hiljemalt sügiseks valmis jõuda. Kuidas ta mahutab oma tegemised 24 tunni sisse ning milline ühe superstaari päev välja näeb, seda oli Liis valmis meiega lahkesti jagama.

Su lauljakarjäär sai alguse superstaarisaatest. Kas laulmine on ka praegu su põhitegevus, töö ja hobi?

Kogu minu töö- ja vaba aeg läheb tõesti bändi ja muusika kirjutamise alla. Olen sellele suunatud ning muid kohustusi endale lisaks võtnud ei ole. Kui ma varemalt kirjutasin lauludele viise, siis nüüd olen hakanud huvi tundma ka produktsiooni vastu. Leian, et oluline on oskus tuua muusika inimesteni just sellisena, nagu ma ise seda ette kujutan. Soovin, et minu fännid saaksid mu muusikast aru täpselt sama moodi nagu mina.

Kujutad sa ennast üldse veel ette tegemas mõnd muud tööd peale laulmise ja muusika kirjutamise?

Ma aeg-ajalt ikka imestan enda üle, kui olen parasjagu laval esinemas käinud või laulu valmis kirjutanud, et kuhu ma nüüd omadega jõudnud olen. See, et ma praegu muusikaga tegelen, on mulle kohati endiselt hämmastav. Mu vanemad pole lauljad, ma pole ka lapsepõlves kunagi tihedalt muusikaga kokku puutunud. Enne saadet olin vaid paar-kolm korda esinenud WAFi kooriga soolokontsertidel. Superstaariprojektist võtsin osa ka tänu sõprade initsiatiivile, kes soovitasid end proovile panna. Alates sellest ajast on mu lauljakarjäär kuidagi täiesti loomulikult läinud ning praegu võtan elult seda, mida tal mulle pakkuda on. Kui ma laulja ei oleks, siis arvatavasti tegeleksin mõne muu loomingulise valdkonnaga. Näiteks on mul huvi arhitektuuri ja sisekujunduse vastu. Arvatavasti teeksingi siis tööd selles valdkonnas. Rangelt reeglite järgi käivad reaalained pole mind kunagi paelunud.

Kevad on täie hooga pihta hakanud. Teatavasti on see lauljate jaoks kiire aeg. Lisaks esinemiskalendri järk-järgulisele täitumisele on sul veel käsil ka uue plaadi valmistamine. Mis kell sa ärkad ning kuidas oma päeva planeerid, et kõik oluline tehtud saaks? Pead sa end pigem hommiku- või õhtuinimeseks?

Minu hea omadus on see, et olen suuteline end uue harjumuse tekkeks ümber programmeerima. Näiteks kui ma olen neli päeva järjest ühel ja samal kellaajal üles tõusnud, siis viiendal päeval teeb mu keha seda ise automaatselt. Praegu ongi selline aeg, kus ma pean varem ärkama, ning mu keha on selle rütmi kätte saanud.

Vitamineral vesi garanteerib mulle vajalike vitamiinide päevase normi. Maitse poolest on ka Vitamineral teistest analoogidest kergem ja mitte nii intensiivse maitsega ning seetõttu on see joodav igapäevaselt.

Mis on esimene asi, mida hommikul teed?

Esimese asjana pärast ärkamist joon klaasi vett, et saada keha kohe tööle. On see siis klaas tavalist vett, mille sisse lisan tsitruseviilu, või mu uus lemmik, vitamiinide ja mineraalidega Vitaminerali vesi. Hommikusöögi peale mõtlen umbes tund pärast ärkamist.

Laias laastus olen aga nagu iga teine inimene. Ainuke erinevus on vast see, et mu töö on selline, mis ei sunni mind istuma kellast kellani näiteks arvuti taga või teatud kohas tööpostil. Saan oma aega planeerida täpselt nii nagu tahan, kuid eeldusel, et päevaks seatud eesmärgid saavad ka täidetud.

Sa oled loominguline inimene – mida on sul vaja selleks, et oma vaimu turgutada ja saada inspiratsiooni uuteks lauludeks?

Hästi palju mõtteid annab mulle looduses viibimine. Näiteks kui käin kas või jooksmas, siis muusika juurde tagasi tulles on mõtted puhastunud ning pilt palju selgem. Värskeid ideid ja inspiratsiooni uuteks lauludeks annab ka tänavatel seintele joonistatud grafiti. Alles ma sõitsin mööda ühest suurest loosungist, millel silm peatus ning mõte laulusõnade osas tööle hakkas.

See on viis, kuidas sa toidad oma loomingulist poolt. Mida aga su keha nõuab? Mis on liisilik toit?

Pean ennast väga tervislikuks toitujaks. Minu eeliseks on see, et mulle maitsevad tervislikud asjad – avokaado, ananass ja muud värsked köögi- ja puuviljad. Pean väga tähtsaks seda, mida endale suhu panen, sest ma ei saa lubada endale haigeks jäämist – tahan olla terve ja heas vormis. Lisaks toidule tarbin ka palju vedelikku, peamiselt vett ja teed. Uueks lemmikuks on saanud ka vitamiinide ja mineraalidega rikastatud Vitaminerali vesi.

Mida sa endale ise meelsasti  söögiks valmistad?

Minu absoluutne lemmik on kitsejuustusalat. Lisaks olen ka suur läätsetoitude fänn ning maitsevad ka road, mis on valmistatud kuskussiga. Ka seened on minu menüüs tihti esindatud.

Mis on hetkel see üks ja ainus, millele oma energia suunad?

Minu prioriteet on uus plaat, mida ootavad kannatamatult juba paljud tuttavad ning fännid. Mu teine plaat tuleb rohkem minu moodi ning soovin oma fännidele anda midagi endast, mida nad pole varem veel näinud. Kui varemalt on mind seostatud rohkem soul-funk-stiiliga, siis uus album tuleb pisut teise sound’iga ning karmima stiiliga. Tahan astuda ühest žanrist välja ja vaadata, mida see mulle annab. Ka keele osas olen teinud muudatusi – veel kolm aastat tagasi tundsin end turvaliselt inglise keeles lauldes, kuid mida aeg edasi, seda rohkem väärtustan eesti keelt ja kodukeeles laulmist.

Sa oled hästi särav isiksus. Sinust kiirgab positiivsust, hakkamist ja rahulolu. Mida soovitaksid noortele neidudele elus läbi löömiseks? Näib, et sinul on see igati õnnestunud.

Kõik algab positiivsest mõtlemisest – ole ise positiivne ning jaga ka teistele positiivsust. Kui soovid, et sind ümbritseksid positiivsed ja rõõmsameelsed inimesed, siis on peamine olla ka ise sama särav, positiivne ja rõõmus. Hea tuju nakkab – hea tujuga inimeste juures ei saa keegi kurjaks jääda.

Teiseks: ära karda olla sina ise. Mulle meeldib üks mõte, mida on kunagi öeldud: “Ma parem võtan vastu kriitika selle eest, kes olen mina, kui talun kriitikat inimese eest, kes ma tegelikult pole.” Kui sa oled sina ise, siis teed oma asju hästi ning püüdled selleni kooskõlas oma tegelike soovidega. Kui aga püüad olla keegi, kes sa ei ole, siis ei saa sellest ka midagi head tulla, kuna sa oma loomult ise see inimene ei ole. 

LIIS LEMSALU LEMMIKUD:

  1. Lemmiklaul: Maailmas on kõlanud niivõrd palju kauneid teoseid, üht kindlat siinkohal välja tuua on minu jaoks võimatu.
  2. Lemmiksöök: Kitsejuustusalat.
  3. Lemmikjook: Vitamineral Water.
  4. Lemmikütlus/-põhimõte: Kõik, mis me oleme, on meie mõtete summa. Meie mõtted on meie endi loojad.
  5. Lemmikvärv: Helesinise ja rohelise segu.
  6. Lemmiklaulja: Joss Stone.
  7. Lemmikriik, kus puhata: Praeguse seisuga Prantsusmaa.
  8. Lemmikriietus: Kõik, mis harmoneerub minu tujuga.
  9. Lemmikraamat: „Running With Scissors“, „Stepihunt“.
  10. Lemmikspordiala: Jooksmine ning hot-jooga ehk kuum jooga (treening viiakse läbi 40-kraadise temperatuuriga ruumis).